tel. +48 606 109 240, tel. +48 603 627 389

Samorządny Rybnik

Projekt SR

Projekt SR - Samorządny Rybnik - to projekt utworzenia lokalnego ugrupowania, które zaangażuje się w procesy (współ)tworzenia naszego Miasta, w tym zwłaszcza polityki samorządowej. Chcemy oddać Rybnik rybniczanom, sprawić, by włodarze naszego Miasta zaczęli traktowali swoją pracę jako służbę i w swoich działaniach kierowali się przede wszystkim interesem mieszkańców, a nie swoim własnym czy partyjnym. Chcemy też, by dzielnice naszego Miasta zostały w końcu docenione, ponieważ Rybnik jest "zjednoczony w swej różnorodności". Ta różnorodność jest wartością naszego Miasta, wyróżnia go na tle innych miast, stanowi o jego specyfice. Rybnik to jeden miejski organizm stworzony z wielu dzielnic. Chcemy Rybnika "bez granic", otwartego na świat, pozwalającego w pełni rozwijać potencjał jego mieszkańców. Chcemy rybniczan zaangażowanych w życie swojej lokalnej społeczności, którzy chcą realizować się w swoim mieście.  

Smart City, Smart Rybnik

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum ultricies sollicitudin ante nec mattis. Mauris eget ornare nibh. Nam venenatis porta diam scelerisque suscipit. Donec in vehicula ligula.

Nasz program

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum ultricies sollicitudin ante nec mattis. Mauris eget ornare nibh. Nam venenatis porta diam scelerisque suscipit. Donec in vehicula ligula.

Turniej piłki nożnej EURO 2020 dla Rybnickich Dzielnic
o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika

W 2016 roku w Golejowie zainaugurowano pierwszy tego typu turniej - EURO 2016 dla Rybnickich Dzielnic, wtedy z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji, druga edycja w 2018 roku zorganizowana została z okazji piłkarskiego Mundialu w Rosji. Tegoroczne piłkarskie rozgrywki dla dzielnic odbędą się z kolei w celu uczczenia XVI Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, przełożonych z powodu pandemii COVID-19 na 2021 rok. Przypomnijmy, że dotychczasowe dwie edycje turnieju w Golejowie cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem, także ze strony mediów. W ubiegłych latach w turnieju uczestniczyli m.in. obecny kapitan "Rekinów" - Kacper Woryna - który reprezentował dzielnicę Rybnik-Północ, a także były trener PGG ROW-u Rybnik Piotr Żyto. Euro dla Dzielnic przed czterema laty wygrał Ochojec, w Mundialu dla Dzielnic dwa lata temu triumfował z kolei Kamień, który w finałowym meczu po rzutach karnych pokonał gospodarzy z Golejowa. Jak będzie tym razem? Która z dzielnic zdobędzie Puchar Prezydenta Miasta Rybnika?

 

Turniej rozgrywany będzie w reżimie sanitarnym, przede wszystkim w soboty i niedziele, w terminach ustalonych ze zgłoszonymi drużynami i potrwa maksymalnie do 20 września 2020 roku. Ze względu na epidemię COVID-19 przedłużono zapisy do turnieju do 3 lipca 2020 r. do godz. 23:59.

 

Mecze odbywać się będą na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Rybniku-Golejowie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 29. Każda z dzielnic może być reprezentowana tylko przez jedną drużynę, liczącą 6 zawodników (5 zawodników w polu, bramkarz, od 16 lat za zgodą rodziców, rocznik 2004) oraz 3 rezerwowych (w tym trenera/kapitana). Zgłoszenia drużyny dokonuje elektronicznie trener/kapitan do 11 czerwca włącznie. Mecze rozgrywane będą repliką piłki przygotowanej na Mistrzostwa Europy 2020. Jeżeli z danej dzielnicy zgłosi się więcej niż 1 drużyna rozegrane zostaną eliminacje.

Nie ma konieczności, by zawodnicy byli na stałe zameldowani w dzielnicy, którą reprezentują, wystarczy, że czują się z nią trwale związani i chcą dla niej grać. Nie można jednak reprezentować w turnieju więcej niż jednej dzielnicy.  

Ze względu na całkowicie amatorski charakter turnieju nie mogą brać w nim udziału zawodnicy, którzy są zrzeszeni w klubach piłkarskich i występują bądź w ostatnich dwóch sezonach (2018/2019, 2019/2020) występowali (albo byli zgłoszeni do udziału w rozgrywkach, nawet jeśli nie zagrali w ani jednym spotkaniu – w tym przypadku karencja dotyczy jednak tylko ostatniego sezonu – 2019/2020) w męskich ligowych rozgrywkach piłkarskich począwszy od C-klasy.

Zapisów można dokonywać wyłącznie elektronicznie poprzez wysyłkę zeskanowanego formularza zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: fundacja.rybnicka@gmail.com (w tytule wiadomości prosimy wpisać: Nazwa dzielnicy - „Euro 2020 dla Dzielnic”) lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail zawierającej w treści imiona i nazwiska 6-9 zawodników wraz z ich adresami, e-mailami, numerami telefonów oraz imieniem i nazwiskiem kierownika drużyny wraz z e-mailem i nr tel. do kontaktu z Organizatorem lu poprzez udostępniony elektroniczny formularz zgłoszenia drużyny do turnieju "ZGŁOŚ DRUŻYNĘ".

Wszelkie pytania można zgłaszać tą samą drogą bądź telefonicznie pod numerem: 603 627 389.

Trzy najlepsze ekipy w turnieju zostaną nagrodzone - cenną nagrodę otrzyma każdy zawodnik.

Niech zwyciężą najlepsi!

"Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi" (John Green)


Kontakt

Tel. +48 606 109 240

Tel. +48 603 627 389

E-mail: fundacja.rybnicka@gmail.com

Adres i inne dane

ul. Okrężna 18, 44-207 Rybnik

NIP 6423216549 KRS 0000777050

REGON 38283806900000

Nest Bank 83 2530 0008 2065 1054 2367 0001

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com